Wojtek Juszczak [1964-2013]

Wojtek Juszczak, photo by Krzysztof Wesołowski
Pożegnaliśmy dziś wspaniałego człowieka i oddanego przyjaciela - Wojtka Juszczaka, dyrektora artystycznego Estrady Poznańskiej. Człowieka, który wymyślił i stworzył w Poznaniu festiwal - Made in Chicago, największy tego typu festiwal w Europie. Współtworzył dwa inne festiwale - filmów animowanych Animator oraz Poznań Barok.

Przez lata mieliśmy okazję wiele razy współpracować z Nim - czy to przy organizacji i promocji festiwali, i koncertów które współtworzył, czy też gdy robiliśmy coś wspólnie. Dzisiaj to wszystko jest już historią.

Chcemy podziękować dziś Tobie, Wojtku, bardzo - za to, że mieliśmy szczęście Ciebie poznać, i robić coś razem. Za zaufanie Twoje i oddanie. I wielką, wielką bezinteresowność. I przyjaźń, ciepło, i pasję. Za koncerty, muzykę i podróże. I rozmowy długie, na które zawsze miałeś czas. Za Twoją wielką życzliwość - także gdy robiliśmy coś bez Ciebie - wtedy też zawsze gotów byłeś nam pomóc.

Wszyscy dziś mówią, że swymi pasjami zarażałeś. Nas też. Bardzo będzie nam Ciebie brakowało, chociaż tak naprawdę wciąż jeszcze tylko przeczuwamy jak wspaniałym człowiekiem byłeś, i jak ważnym dla nas...

Tomasz Konwent
Wawrzyniec Mąkinia


6 sierpnia 2013 r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz