poniedziałek, 19 czerwca 2017

David Friesen Circle 3 Trio "Triple Exposure" Origin Records 2016, ORIGIN82723

David Friesen Circle 3 Trio "Triple Exposure" Origin Records 2016, ORIGIN82723
Dwa lata minęły od wydania doskonałej 'Where The Light Falls' tego tria. Opiniotwórczy Downbeat Magazine napisał o płycie (...) Cokolwiek gra to trio zachwyca wielobarwnością, a silnie zaznaczone muzyczne osobowości nadają muzyce oryginalne piętno. Głębia harmonicznych rozwiązań, intensywny rytm, idealna, dopracowana w detalach współpraca muzyków hipnotyzuje słuchaczy (...)

Nowe nagranie tego składu to nastrojowe, lecz nie pozbawione energii kompozycje lidera, umieszczone w wieloplanowej przestrzeni, gdzie miękkie melodyczne partie fortepianu przenikają się z meandrami impresjonistycznego kontrabasu i adekwatnym pulsem perkusji. Powściągliwa pianistyka Grega Goebela, nasycone hipnotyzującymi brzmieniami partie Davida Friesena oraz wyjątkowo dyskretna gra Charlie'go Doggetta sprawiają, że słuchacz ma niezwykłe wrażenie, że muzycy nie tyle podnoszą temperaturę, co ją studzą. Na 'Triple Exposure' trio brzmi niebywale spójnie i przekonująco.

David Friesen, amerykański kontrabasista, który ma na swoim koncie współpracę z takimi wykonawcami jak Sam Rivers, Chick Corea, Michael Brecker, Stan Getz, Joe Henderson, Elvin Jones, Woody Shaw, Dexter Gordon, Kenny Garrett oraz Dizzy Gillespie. W Polsce zapraszany bywał przez Leszka Możdżera, Piotra Wojtasika czy Krzysztofa Popka, to muzyk ponadprzeciętny. Lata temu stworzył pełen zmysłowo delikatnych barw, osobny styl. Razem z Gregiem Goebelem i Charlie Doggettem tworzą zespół, dialogujący poza granicami banału, posługują się językiem lekko ascetycznym, w którym cała gama emocji zawarta jest w krótkich frazach i subtelnych akcentach. Oni po prostu bawią się dźwiękiem. Ale jest to zabawa przemyślana, wysmakowana i pełna finezji. Po prostu rewelacja!
autor: Andrzej Majak

David Friesen: Hemage bass
Greg Goebel: piano
Charlie Doggett: drums

1. Whetstone 06:17
2. Turn in the Road 05:42
3. Bright Light Sky 04:50
4. Rainbow Song 07:08
5. Side Step 04:36
6. Another Time, Another Place 05:06
7. Right From Wrong 05:08
8. Let it be Known 05:13
9. Soft as Silk 04:53
10. Everything We Are 04:25
11. Open Country 05:44

płyta do nabycia na multikulti.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz