wtorek, 17 maja 2016

Peter Weniger feat. Don Grusin "Point Of Departure" Skip 2016, SKP91302

Peter Weniger feat. Don Grusin "Point Of Departure" Skip 2016, SKP91302
Peter Weniger to znakomity niemiecki saksofonista od związany z europejską (i nie tylko) sceną fusion jazzu. Był członkiem słynnego zespołu "Pili Pili" Jaspera van't Hofa, nagrywał i koncertował z wieloma muzykami z Europy i Ameryki - Billym Cobhamem, Maceo Parkerem, Eddiem Palmeri, Lionelem Richie, Django Batesem, Mikiem Sternem, Leni Stern, Samuelem Torresem, Andreasem Kissenbeckiem oraz Peterem Herbolzheimerem. Od lat komponuje dla teatru, filmu i telewizji. Prócz tego jest również niezwykle uznanym i cenionym nauczycielem akademickim..

Zafascynowany wciąż nie starzejącą się muzyką fusion jazzu z wieloma odniesieniami do muzyki popularnej, zaprosił do swojego najnowszego projektu słynnego amerykańskiego kompozytora, pianistę i keyboardzistę Dona Grusina. I chociaż wszystkie zebrane na płycie kompozycje wyszły spod pióra Petera Wenigera, Grusion trwale odcisnął swoje piętno na tym albumie - tak w warstwie kompozycyjnej, wykonawczej czy produkcyjnej. Znakomite brzmienie wszystkich instrumentów, miękkie dźwięki syntezatorów Grusina i świetny, momentami funkujący bass Hanno Buscha pokazują, jak znakomicie i świeżo może brzmieć ta stylistka w dwudziestym pierwszym stuleciu. Do tego dochodzi jeszcze nieco cofnięty saksofon lidera, który w pierwszym rzędzie wnosi tu ruchliwość i cudownie skonstruowaną melodykę.

Ta płyta to znakomity przykład kreatywnego spojrzenia na muzykę fusion lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Świetne nagranie!
autor: Wojciech Szpilka

Peter Weniger: saxophones
Don Grusin: keyboards
Hanno Busch: guitar
Claus Fischer: bass
David Haynes: drums

1. Point of Departure
2. Kinch
3. I Can See You from Here
4. Jack in the Back
5. Momentum
6. Rainbows End
7. Judge
8. Things We Talked About
9. Red Snappers Tail
10. House on the Hillpłyta do nabycia na multikulti.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz